Atrakcje

Przemierzając ziemię kaszubską zachwyca nas bogactwo krajobrazu. Jak mówi stara legenda, za tworzenie Kaszub Pan Bóg zabrał się na samym końcu, a ponieważ zostało mu sporo „budulca” z najrozmaitszych krain, które stworzył wcześniej, rzucił to wszystko na ziemię kaszubską i tak zostało do dziś – Kaszuby to kraina licznych lasów, jezior, rzek i malowniczych wzgórz morenowych.W tej przepięknej scenerii usytuowała się Brodnica Dolna, gdzie z dala od miejskiego zgiełku odpoczniecie Państwo korzystając z uroków kaszubskiej ziemi.

Atrakcje dla amatorów sportów letnich: Miłośnicy kajakowania mogą oddać się tu swojej pasji, gdyż jeziora Brodno Wielkie oraz Ostrzyckie, pomiędzy którymi leży Brodnica, należą do tzw. Kółka Raduńskiego – ciągu jezior rynnowych połączonych rzeką Radunią. Tu można oddać się również pasji wędkowania.

Lubiących piesze wędrówki zachęcamy do spacerów. Zaledwie 1 km od Brodnicy znajduje się wzniesienie o nazwie Złota Góra słynąca z corocznej największej imprezy plenerowej, jaką jest Truskawkobranie. Wybierając się na spacer w przeciwnym kierunku dojdziemy do miejscowości Ostrzyce, gdzie można popływać żaglówką, zjeść dobrą rybkę, pograć w tenisa ziemnego, „wspiąć się” na niewielkie wzniesienie o nazwie Jastrzębia Góra (277 m n.p.m), pograć w minigolfa, a nawet przepłynąć się spacerowym statkiem Stolem. Amatorom mocnych wrażeń polecamy także przejażdżkę na kładach i park linowy. Idąc dalej dojdziemy do Wieżycy, gdzie można pojeździć konno i wejść się na wieżę widokową i podziwiać panoramę okolicy. Liczne trasy rowerowe zachęcą Państwa do zabrania na wypoczynek na Kaszubach „dwóch kółek”.

Atrakcje dla miłośników zimowego szaleństwa: Odwiedzających nas zimą z pewnością zaciekawi fakt, że w odległości 3 km od Brodnicy rozciągają się Wzgórza Szymbarskie, ze wznoszącą się 329 m n.p.m. Wieżycą, gdzie skorzystać możecie z kilku profesjonalnie przygotowanych wyciągów narciarskich, a najmłodsi mogą pozjeżdżać na „wyciągu oponowym”. Atrakcją, której nie można pominąć są organizowane od wielu lat w Szymbarku kuligi ciągnięte przez zaprzęg konny.

Atrakcje przybliżające kulturę kaszubską: Będąc na Kaszubach z pewnością nie możemy pominąć Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie zobaczymy dom postawiony na głowie, najdłuższą deskę świata, dom Sybiraka i wiele innych atrakcji, których zwiedzenie może zabrać Państwu cały dzień.

Stolicą malowniczych Kaszub są Kartuzy oddalone od Brodnicy o 10 km. Będąc tu warto odwiedzić pochodzącą z XIV wieku kolegiatę zakonu Kartuzów, a także Muzeum Kaszubskie, gdzie skosztujecie prawdziwej świeżo zmielonej Tabaki i poznacie kaszubskie nuty.

W podobnej odległości, co Kartuzy, znajduje się miejscowość Kościerzyna, której mieszkańcy od dawna pretendują do miana stolicy kaszub. Będąc tu nie można pominąć skansenu parowozów, w którym czas dla najlepszych tradycji polskiego kolejnictwa zatrzymał się.

I tak moglibyśmy jeszcze długo wymieniać atrakcje mieszczące się w okolicy, jednak nie możemy całkowicie pozbawić Państwa przyjemności odkrywania kaszubskich atrakcji na własną rękę. Dlatego też zapraszamy do zapoznania się z albumami i przewodnikami, będącymi na wyposażeniu naszych apartamentów, które pobudzą Państwa wyobraźnię i przybliżą nieopisane przez nas miejsca, takie jak Kamienne Kręgi w Węsiorach, Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, Zamek Krzyżacki w Bytowie, Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie, czy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.
Zapraszamy Państwa do wypoczynku w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie w malowniczym przesmyku pomiędzy jeziorami Ostrzyckim i Wielkie Brodno usytuowała się miejscowość Brodnica Dolna.

Właśnie tu, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oddajemy do dyspozycji dwa całoroczne apartamenty typu studio o wysokim standardzie.

Mamy nadzieję, że ciekawa okolica, urozmaicona rzeźba terenu, otaczające lasy i liczne jeziora zachęcą Państwa do wypoczynku na Kaszubach.

quality cetrificate
noclegiApartamenty Złote Tarasynoclegi Brodnica Dolnanoclegi Brodnica Dolna